Tc İle Direksiyon Sınav Sonuçları Sorgulama

Vatandaşların girmiş olduğu direksiyon sınav sonuçları öğrenme için online sorgulama imkanları bulunmaktadır. Ehliyet alabilmek için gerekli olan bu sınav, kurs evresi, yazılı sınav ve direksiyon sınavı olmak üzere 3 aşamadan oluşmaktadır.  Direksiyon sınavına girebilmek için sürücü adaylarının yazılı sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.  Yapılan bu sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın aşağıda vereceğimiz sayfasında kursiyerlerin bilgilenmesi için yayınlanmaktadır.

Tc İle Direksiyon Sınav Sonuçları Sorgulama

Tc no ile ehliyet sınavı sonuçları öğrenme için BU SAYFAYA bakabilirsiniz. Girdiğiniz sayfada motorlu taşıtlar sürücü adayı sınavlarının sonuçları tarihleriyle birlikte karşınızda çıkacak. Öğrenmek istediğiniz sınav tarihini tıklayınca yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfaya geleceksiniz. Tc kimlik numaranızı yazarak çalıştır butonuna tıkladığınızda karşınıza sınav sonucu hakkında bilgiler gelecektir.

 

Bir önceki yazımız olan TC No İle Pasaport Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 yorum

 1. nilüfer says:

  sonuçları öğrenmek istiyorum

 2. sonuçları ögrenmek istyorum

 3. Sonucunu öğrenmek istiyom

 4. Şerife özlem Özcan says:

  Sınav Sonucunu öğrenebilir miyim ?

 5. sunav sonucumu ogrenmek istiyorum

 6. galip yılmaz says:

  Direksiyon sınav sonucum

Yorumunuzu yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>