Tc İle Mahkeme Sorgulama

Mahkeme sorgulama işlemini Tc kimlik numarasını kullanarak kolay bir şekilde artık yapabiliyorsunuz.  Adınıza Adalet Bakanlığı mahkeme dava dosyası varmı diye öğrenme için iki yöntem bulunuyor. Bu linkleri ve nasıl arama yapacağınızı yazımızın devamında öğrenebileceksiniz.

İsteyen vatandaşlar artık adların açılmış dava varmı yokmu ve ayrıntılarını hemen öğrenebilecekler.  Eskiye göre işlemleri daha da kısaltacak bu pratik yöntem vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Tc İle Mahkeme Sorgulama

Mahkeme sorgulama işlemi 2 şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki Uyap’ın sitesi üzerinden Tc kimlik numarasıyla giriş yapılarak sorgu işlemidir. Uyap bilgi sistemi ile adınıza bir mahkeme varmı diye sorgulama yapmak istiyorsanız BU LİNKE girmeniz gerekiyor.  Karşınıza çıkacak olan ekranda sağ üst kısımdaki  Portal Giriş seçeneklerinden İmzasız olanı seçin. Karşınıza çıkacak olan sayfada TC no ve doğrulama resmini yazdıktan sonra giriş butonuna tıklayın. Gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz.

2. yüntem ise E-devlet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öncelikle BU LİNKE girdikten sonra sizden Tc kimlik numarası ve şifre istenecek.  Şayet şifreniz yok ise PTT’den 2 TL karşılığında yeni şifre alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tc İle Gbt Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

12 yorum

 1. iş mahkememi sorgulamak istiyorum

 2. Yargıtay daki mahkemelerim ne oldu

 3. ahmet recep karaduman says:

  Mahkeme günüm ne zaman

 4. erdem kortağ says:

  teymiz ortalama nekdar zamanda sonuçlanır

 5. Mahkemem varmi varsa neden ve nezaman

 6. iş kazası mahkemem varda ne oluyor acaba

 7. boşanma sunucu nefaka

 8. ugur solak says:

  Mahkeme tarihini ögrenmek istiyorum

 9. nuray yıldız says:

  MAHKEME GÜNÜM NE ZAMAN NASIL ÖĞRENECEM YARDIM EDİN

 10. polat akın says:

  Eski işyerim çıkış paramı vermediği için davacı olmuştum. Davanın sonucunu öğrenmek istiyorum

 11. mahir ipek says:

  benim çalıştığım işyerine mahkeme sonucu örenmek isitoyrum

Yorumunuzu yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>