Tc No İle Gss Sorgulama

.Genel Sağlık Sigortası kısaca Gss borç sorgulama işlemini internet üzerinden TC no kullanarak yapabilirsiniz.  Borcunuz çıkarsa aynı ekrandan kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

1 ocak 2012 tarihinde yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası tüm vatandaşların sağlık güvencesinden yararlanabilmeleri için oluşturulmuştur. Bu uygulama sayesinde Sgk primi ödeyen çalışanların sağlık güvenceleriyle aynı haklara sahip olacaklardır. İşsiz tüm vatandaşlar gelirlerine göre hesaplanan primleri ödemeleri sayesinde bu sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

Gss borç sorgulama için birkaç yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki Sgk danışma hattı olan 170 numarasını arayıp borç öğrenme işlemini hızlıca yapabilmektedirler.  Diğer yönteme ise aşağıda vereceğimiz linki takip ederek ulaşabilirsiniz.

Tc No İle Gss Sorgulama

Tc numarası kullanarak Gss borç öğrenmek için Ziraat Bankası sorgulama sayfası olan BU linke girmeniz gerekir. Burada istenilen TCKN / VKN / SSK Sicil No kutusuna TC numaranızı yazdıktan sonra Sorgu Tipi kutusunu GSS Prim-13 olarak seçin.  Doğrulama kodunu yazdıktan sonra sorgula butonuna basın. Eğer Gss borcunuz varsa ekranda karşınıza çıkacaktır. İsterseniz kredi kartı ile hemen ödeme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet sitesinde 22:00 – 02:00 saatleri arasında tahsilat yapılmadığı için bu saatlerde borç öğrenme hizmetide vermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Tc No İle İşsizlik Maaşı Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 yorum

  1. mustafa says:

    borcumu öğrenmek istiyorum

  2. 38140614030 says:

    Borcumu öğrenmek istiyorum.

  3. halit sert says:

    Gss ile ilgili borcumu ogrenmek istiyorum

Yorumunuzu yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>